wtorek, marca 23, 2010

31. PPA - Inga Liljeström - 22.03.10, Impart, WrocławImpart nie jest najlepszym miejscem na koncerty. Korki przy Grunwaldzie, roztocza i inne syfy z brzydkiej pozawijanej wykładziny (windują frekwencję), straszą kable i rury, w oficjalnym barze Lidlowe wino wielokrotnie korkowane można pomylić z Knorrem (Barszczyk raz, proszzzz!). Kiedy I'm calling you from the foyer, mam wrażenie, że jestem w banku, nie w teatrze. No i nikt nie powie, że sufit wygląda "jak jakiś pierdolony stylowy amerykański samochód z początku wieku".

Nocna jazda po Wrocławiu należy natomiast do czynności przyjemnych. Mkną jeszcze po szynach "niebieskie tramwaje przez ra ra ra", na Solnym w nocy sprzedają kwiaty, odnowiona Renoma i okolice wiaduktu tworzą Berlińsko-Metropolisowy klimat. Naprawdę polecam.

Wyparcie w psychologii głębi jest mechanizmem obronnym osobowości, którego zadaniem (ogólnie rzecz biorąc) jest nie dopuszczanie do świadomości pewnych przeżyć, doznań, myśli, afektów, impulsów, wspomnień itp.

Zgodnie z tymi założeniami pewne nieprzyjemne lub potencjalnie nieprzyjemne wspomnienia mogą być wypierane, czyli usuwane ze świadomości i niemożliwe do przypomnienia. Faktycznie obecne są one nadal w pamięci, jednak są aktywnie tłumione, co skutkuje możliwością przywołania ich do świadomości ("zapomnieniem"). Subiektywnie mamy wrażenie, że te informacje po prostu nie istnieją.


Brak komentarzy: