środa, stycznia 30, 2008

Róisín Murphy - 15.12.2007 Madryt / 25.01.2008 Kraków(Madryt - zdjęcie: MTV)

No i wychodzi na to, że 'show must go on' i kropka. Nie tylko każdy rodzaj muzyki potrzebuje swojego show-zespołu czy show-(wo)man(a). Potrzebuje go każdy czas i każda epoka.

Nawet jeśli najbardziej cenicie spokojne suity a dobra pościelówa to wasz chleb powszedni - nie pogardzicie idealnym przedstawieniem. Kabaret, bal, ekskluzywna dyskoteka, neony, przystawki, szampan, kasyno, strój kelnera/kelnerki, ROZMACH - wszystko to jest za bardzo podniecające, wszystko to jest overpowered.

15.12 w Madrycie, 25.01 w Krakowie Róisín Murphy zabrała autorów LTB na taki właśnie czarujący indie-bal. Czemu indie-srindie? Przecież wszystko teraz jest "indie", nie? Tłumaczę więc: indie-bal jest independent od konwencji. Murphy łączy bowiem na koncertach dostojeństwo i powagę najpoważniejszych i najbardziej eleganckich przyjęć, błysk kieliszków i szminkę na filtrach (DCFC, right) z frywolnością, siłą i brudem mięsistego dicho.

Zaczyna się fantastycznie - instrumenty dochodzą w określonej kolejności, a przed pojawieniem się głównej gwiazdy publiczność rozkręcają przeurocze chórzystki z charakterem (można się na chwilę zakochać):


(Don't Cry - Kraków)

Potem wymiatania ciąg dalszy. Setlista - miss_feathers podrzuca coś takiego:Wystarczy obrócić. To setlista i madrycka i krakowska i chyba 'każda' na tej trasie.

Najpiękniejsze/najpotężniejsze momenty? Rewelacyjny Primitive (poniżej wersja z TV), Dear Miami ze świetnymi wizualizacjami, Movie Star (śliczne intro z Somewhere over the rainbow), Forever More (z repertuaru Moloko, poniżej fragment z Madrytu) czy kapitalne Ramalama (Bang Bang) z solowego debiutu Murphy (większość setu to jednak najnowsza płyta - Overpowered).

+ świetny kontakt z publicznością i świetne aranżacje.

I need to get you out of your cave, man
I need to let you out of your cage and set you free
If tonight's the night
I'm gonna show you I ain't got no game plan


Teraz nie ma już wątpliwości. To była bardzo szczera magia.yoko: 1/2

slejw: 1/2zdjęcia z KrakowaDzięki za uwagę i do napisania wkrótce. Aha:

- od dziś na LTB skala ocen płyt, wydarzeń itd. -> 1-6 :-),
- koniecznie zapoznajcie się z debiutem Vampire Weekend - będzie o nich na LTB, świetna płyta!

Brak komentarzy: